fbpx

Evde Doğal Çamaşır Sabunu Yapımı

sağlıklı çamasır deterjanı doğal ürün fiyatları nereden alınır

Üstün teknoloji ile yapılan çamaşır deterjanları hem kesenize, hem de çevreye zarar verir. Halbuki çamaşır deterjanınızı ( aslında deterjan değil sabun) kendiniz evde de hazırlayabilirsiniz. Bebek, Çocuk elbiselerinde de güvenle kullanabilirsiniz.

Doğal Sağlıklı Çamaşır Sabunu Yapımı

Toz deterjan için 1 kalıp beyaz sabunu rendenin en ince kısmı ile rendeleyin.lavanta yağı fiyatı aktar lavanta yağı nerede satılır fiyatı faydaları kaşıntı sinek bitkisi otu fiyatları faydaları satış üretim doğal sağlık şifa nedir nasıl kurucu nerede satılır

Elde ettiğiniz rende miktarını bardakla ölçün. Aynı oranlarda çamaşır sodası ( sodyum karbonat) ve karbonat ( sodyum bikarbonat) ile karıştırın. Karıştırırken tahta bir kaşık kullanmanızı tavsiye ederiz. Çamaşır sodası ellerinizi tahriş edebilir. 15-20 damla lavanta uçucu yağı ilave edin tekrar karıştırın. Ağzı kapalı nem almayacak bir kapta saklayın ve makinanızın deterjan gözüne deterjan miktarı ile eşit olarak koyun.

Doğal Sağlıklı Çamaşır Sabunu Yapımı II. Yöntem

Sıvı çamaşır sabunu kullanmak isterseniz o da kolay. Yine bir kalıp beyaz sabunu rendeleyin. 2 litre sıcak su koyduğunuz bir tencerenin içine koyun kısık ateşte kaynatmadan ve köpürtmeden yavaşça karıştırarak eritin. Jel kıvamına gelince ağzı kapalı bir kapa alın. 15-20 damla lavanta uçucu yağı ilave edin. Kullanmadan çalkalayın. Yine deterjanınız kadar deterjan gözüne koyun ve çamaşırınızı normal yıkayın..

Çamaşır yumuşatıcısı olarak da sirk tavsiye ediyoruz. En sert sulardaki kireci bile kırar, çamaşırlarınızı yumuşacık yapar üstelik makinanızdaki sabun artıklarını, kireci de söker atar. İsterseniz bir iki damla lavanta uçucu yağını sirkeye de ilave edebilirsiniz.

İnatçı lekeleri çıkartmak için ise bir tatlı kaşığı sirke ve karbonatla ovalayıp 5-10 dakika bekletip ondan sonra yıkayabilirsiniz..

sağlıklı çamasır deterjanı doğal ürün fiyatı satın al sipariş ver ev yapımı doğal lavantalı sabun çamaşır deterjanı pazar fiyatı ne kadar

Güvenilir Gıda, Güvenilir Doğal Üretimi, Tarımı Nasıl Yapıyoruz? İlaçsız Tarım Mümkün. Ne Yediğinizi Bilin. İnceleyin.

Doğal, Katkısız, İlaçsız, Kimyasalsız, Gübresiz ve Sağlıklı El Yapımı, Ev Yapımı Ürünlerimiz Satın Alabilirsiniz