fbpx

Aşırı El Yıkamanın Ellere Olan Zararının Giderilmesi

El tahrişi için krem satın al doğal

Yaşadığımız dönemde zorunlu olarak ellerimizi sık sık yıkayarak veya kolonya veya kimyasal ilaçlarla dezenfekte ediyoruz. Özellikle bu korona virüslere karşı korunmamıza yardımcı olsa da ellerimiz cildimizi koruyan, kıl köklerinin dibinde bulunan küçük yağ keselerinin ürettiği olan sebum’ u tamamen kaybediyor. Sebum üreten kesecikler sadece ellerin üstünde bulunduğundan, avuç içinde de hiç bulunmadığından dolayı ellerimiz daha da çok yıpranıyor. Bu dönemde sık sık egzama veya çatlak problemleri ile karşılaşabiliyoruz. Halbuki bunu gidermek mümkün. Ev işleri yaparken ve bilhassa kuvvetli deterjanlar ve çamaşır suyu ile temizlik yaparken mutlaka eldiven kullanmalıyız. Birde çok basit bir tarifimiz var. Minik bir şişeye ayçiçek yağı koyun ve içine de biraz lavanta yağı karıştırın. Ellerinizi yıkadıktan veya dezenfekte ettikten sonra bu yağdan bir veya iki damlasını ellerinize sürün.

Ayçiçek yağı E vitamini deposudur, cildinizi korurken besler. Lavanta yağı ise cildinizin yenilenmesine ve çatlakların iyileşmesine yardımcıdır. Sadece egzamanız veya çatlağınız varsa kullanmayın. Devamlı kullanın ki egzama oluşmasın, elleriniz çatlamasın..

Malzemelerlavanta yağı fiyatı aktar lavanta yağı nerede satılır fiyatı faydaları kaşıntı sinek bitkisi otu fiyatları faydaları satış üretim doğal sağlık şifa nedir nasıl kurucu nerede satılır

30ml ayçiçek yağı
3-4 damla lavanta uçucu yağı

 


Güvenilir Gıda, Güvenilir Doğal Üretimi, Tarımı Nasıl Yapıyoruz? İlaçsız Tarım Mümkün. Ne Yediğinizi Bilin. İnceleyin.

Doğal, Katkısız, İlaçsız, Kimyasalsız, Gübresiz ve Sağlıklı El Yapımı, Ev Yapımı Ürünlerimiz Satın Alabilirsiniz