fbpx

Biberiye Kurusu, Faydaları, Kullanımı, Çayı ve Fiyatları

biberiye kurusu, biberiyenin zararları, biberiye ağacı, biberiye çayının faydaları saraçoğlu, biberiye çayı nasıl hazırlanır, biberiye çayını kimler kullanamaz, papatya biberiye çayının faydaları, biberiye yağı, biberiye faydaları, Biberiye satın al, biberiye toptan fiyatları, taze biberiye kg fiyatı, biberiye bitkisi fiyat, biberiye yağı fiyatı, biberiye yetiştiriciliği, biberiye çayı fiyat, taze biberiye market , taze biberiye migros,

Biberiye Kurusu

B, C, D, E ve K vitaminlerini yüksek oranda içerinde barındıran biberiye, besin değeri yüksek bir bitkidir. Demir, kalsiyum ve fosfor açısından da zengin bir içeriğe sahiptir.

Biberiye Kullanımı ve Çayı

Yemeklerde, bilhassa tavuk, balık ve başta kuzu olmak üzere et yemeklerinizde ister marine ederken ister pişirirken kullanabilirsiniz. Patates ve karnabahar yemeklerine, domates soslarına, pizzaya ayrı bir lezzet kattığı gibi zeytinyağınıza bir tutam atıp bekleterek salatalarınızda kullanabilirsiniz. Ayrıca çay olarak tüketimi de oldukça yaygındır.biberiye kurusu, biberiyenin zararları, biberiye ağacı, biberiye çayının faydaları saraçoğlu, biberiye çayı nasıl hazırlanır, biberiye çayını kimler kullanamaz, papatya biberiye çayının faydaları, biberiye yağı, biberiye faydaları, Biberiye satın al, biberiye toptan fiyatları, taze biberiye kg fiyatı, biberiye bitkisi fiyat, biberiye yağı fiyatı, biberiye yetiştiriciliği, biberiye çayı fiyat, taze biberiye market , taze biberiye migros,

Biberiye Faydaları

Mutfaktaki kullanımının dışında geleneksel tıpta da biberiyenin geniş yeri vardır.
• Uçucu yağı hafızayı güçlendirir ve konsantrasyonu artırır. Bu yönüyle adaçayı ile benzerlik gösterir.
• Kaynamış biberiye çayının buharını solumak baş ağrısını giderir. Özellikle migren kaynaklı yaşanan ağrıların dindirilmesi için biberiye çayı tüketilmesi önerilir.
• Antioksidan özelliğiyle bağışıklık sistemini güçlendirir. Özellikle meme kanseri riskini önemli ölçüde azalttığı bilinir.
• Hazımsızlık, kabızlık gibi sindirim problemlerini önler.
• Diüretik bir etkiye sahiptir. Vücuttaki ödemin atılmasını kolaylaştırır.
• Solunum yollarını açmasından ötürü sinüzit benzeri hastalıkların tedavisinde kullanılır.
• Ağız ve boğaz bölgesinde meydana gelen yararların hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlayan güçlü bir antiseptiktir.
• Güçlü bir adet söktürücüdür.

Biberiye Kimler Kullanamaz

Özellikle kanamalı hastaları olan kişiler, mide ülseri, kolit, yüksek tansiyon ve epilepsi hastaları, kan sulandırıcıları kullananlar biberiye bitkisini doktora danışmadan tüketmemelidirler.

Biberiye Fiyatları

Web sitemiz üzerinden biberiye satın alabilirsiniz sipariş verebilirsiniz. Biberiye fiyatlarımız ekonomiktir.