fbpx

Adaçayı

Yaprak Anadolu Adaçayı – Salvia Triloba – Whole Leaf Anatolian Sage – Salbei

 

Doğal Natural Ürünler Pazarı Marketi

Uçucu yağları, renkleri, şifa değerleri korunarak hızlıca kuruyan adaçayı gargara, ağız yıkama suyu veya çay olarak tüketildiğinde boğaz ağrısı, diş eti kanamaları veya ağız içi yaralarında kullanılır. En yaygın kullanma şekli budur. Bunun dışında ise kan şekerini düşürücü, menopoz etkilerini hafifletmede, bilhassa sıcak basması ve aşırı terleme ve gece terlemelerinde faydalı, ayrıca mide ve bağırsak gazlarında yararlı, ishal hastalıklarında yardımcı olduğu bilinmektedir.

doğal sağlıklı saf temiz ürünler

Adaçayında uçucu yağ ( tuyon, sineol, borneol, pinen), saponin, tanen, glikozid, pikrosalvin, reçine, fumarik asid, irsol asidi, oleanol asidi, ntriacoton, flavon, asparagin, uvaolpa radifenol bulunur. Aromaterapi, sabun ve mum yapımında kullanıldığı gibi taşıyıcı yağlarla karıştırılarak krem ve merhem yapımında kullanılır.geleneksel eski ata tohumu ürünleri doğal aramoterapiAromaterapide unutkanlığa karşı ve konsantrasyonu güçlendirmede faydalı olduğu için önemli uçucu yağlardandır.

Hidrosolü ise aynı yağı ve çayı gibi anti-bakteriel ve anti-fungal özellikler taşır. Aynı zamanda da kan dolaşımını arttırarak hücre yenilenmesine yardımcı olur. Ciltte tonik olarak kullanımı en yaygın şeklidir.

Saç diplerine sürüldüğünde ise bu bölgedeki kan dolaşımını arttırarak saç köklerinin daha iyi beslenmesinde ve dolayısı ile daha gür, sağlıklı saçlar için kullanılır.Doğal Natural Ürünler Pazarı Marketi İndirim Kuponları Ücretsiz Sipariş Kargo BedavaAyrıca çay olarak hazırlanıp saçlara sürüldüğünde, sürekli kullanımda, beyazlanan saçları boyama etkisi da asırlardan beri kadınların güzellik ritüellerinin arasında. Bilhassa birer tutam adaçayı, biberiye ve lavantayı bir litre suda demleyip soğuduktan sonra içine de iki çorba kaşığı doğal fermante elma sirkesi katıp son durulama suyunuzda kullanırsanız eğer kepeksiz, sağlıklı, gür ve ışıldayan saçlara kavuşabilirsiniz.

Kargo Bedava Alışverişler Doğal Natural Ürünler Pazarı Marketi

Tıbbi bitkiler kullandığınız ilaçlar, yedikleriniz, içtikleriniz ve aynı zamanda kullandığınız başka tıbbi bitkiler ile etkileşim gösterebilir. Bu bitkilerin doğru kullanımları için doktorunuza veya fitoterapistinize danışmanızı öneririz. Sitemizdeki bilgiler (bloğumuz dahil) sadece bilgi amaçlı olup ürünlerimizi daha iyi tanıyabilmeniz içindir, herhangi bir tedavi şekli veya tavsiyesi değildir, sadece bilgilendirme amaçlıdır.

Doğal Natural Ürünler Pazarı Marketi Ödeme Kolay Satın Al Tarifler Kredi Kartı

Kaynak:
Alchemy of Herbs.. Rosalee de la Foret, Hay House Inc.
Medicinal Herbs ..Rosemary Gladstar , Storey Publishing
101 Homemade Products for your Skin Health & Home
Jan Berry, US Macmillan

 

[av_productgrid columns=’4′ items=’-1′ wc_prod_visible=’hide’ wc_prod_hidden=” wc_prod_featured=” wc_prod_additional_filter=” offset=’0′ sort=’dropdown’ prod_order=” paginate=’yes’ av_uid=’av-kbs3eu’ custom_class=”]