fbpx

Adaçayı, Biberiye ve Lavanta ile Sağlıklı, Gür ve Pırıl Pırıl Saçlara

Sağlıklı Doğal Saç Güzellik Ürünleri Satışı

Mutfağımızda sık sık kullandığımız bu bitkilerin saç bakımında da önemli yerleri var. Her üçü de kan dolaşımını arttırarak saç köklerimizin daha kuvvetli olmasına yardımcı olurlar. Kuvvetli sağlıklı kökleri olan saçlar ise kolay kolay dökülmez, daha çabuk uzar.

Adaçayı, biberiye ve lavanta ile sağlıklı, gür ve pırıl pırıl saçlara kavuşmak mümkün

Birlikte ve sürekli kullanıldıklarında ise o hiç sevmediğimiz beyaz saçlarımızı , kimyasallar kullanmadan, en doğal yolla boyarlar. Bilhassa kumrallar ve esmerler için tavsiye ettiğimiz iki tarif :

 

Saçlar için Tarif

Birer tutam adaçayı, biberiye ve lavantayı iki bardak su ile 10 dakika kaynatın. Soğuduktan sonra süzün. İçine bir çorba kaşığı elma sirkesi ilave edin. Saçınızı şampuanla yıkadıktan sonra bu karışımı son durulama suyu olarak kullanın. 10-15 dakika sonra tekrar durulayın. En az haftada bir bu uygulamayı yapın.

Daha çabuk bir çözüm isteyenler için olan tarifimiz ise yukarıdaki karışıma kahve ilave etmeniz. Bir bardak kadar su ile çok koyu bir kahve hazırlayın. Normalde kullanacağınız kahvenin üç katı kadar kahve kullanın. Soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra süzün. Diğer bir kapta birer tutam adaçayı, biberiye ve lavantayı bir bardak su ile yarım saat demleyin. Ilıkken süzün ve hazırladığınız kahve ile karıştırın. Saçınızı boyar gibi tutam tutam saç diplerinden başlayarak tüm saçınıza uygulayın. Ellerinizin boyanmaması için eldiven kullanın. 30-40 dakika bekledikten sonra saçınızı berrak su akıncaya kadar durulayın. Saçınızda istediğiniz koyuluğa ulaşıncaya kadar her gün, daha sonra haftada bir tekrarlayabilirsiniz. Eğer sarışınsanız ve saç renginizin koyulmasını istemiyorsanız lavanta, biberiye ve adaçayından yine de faydalanabilirsiniz. Herhangi birini tek başına, eşit miktarda papatya ile karıştırın. Bir bardak su ile demleyin ve saç diplerinize sürün 5-10 dakika bekledikten sonra durulayın. Sağlıklı kalın…

Doğal Saç Bakım Aktar Ürünleri